Išvyka į Vilniaus agroekologijos mokymų centrą

Birželio 9 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro bendruomeniniuose vaikų globos namuose globojami vaikai lankėsi Vilniaus agroekologijos mokymų centre.

Jiems buvo organizuota apžvalginė ekskusija po mokymo centrą, kurią vedė pats įstaigis direktorius p. Valdas Kazlauskas. Jis papasakojo, kad šioje mokykloje yra mokoma tokių profesijų, kurių niekur kitur nebus galima įsigyti visoje Lituvoje, pvz.: natūralios kosmetikos gamintojų ir bepiločių orlaivių valdytojų. Šiam rugsėjui bus parengtis naujos mechaninės dirbtuvės su naujausia žemės ūkio technika.

Pavyko pamatyti, kaip gaminama ekologiška kosmetika iš įvairių augalų gaunant eterinius aliejus. Pabūti stebuklingoje laboratorijoje, pasitepti niekuo nekvepenčiu natūraliu kremu. Kaip jį gaminti buvo papasakota keliomis kalbomis, nes mokykloje užsiėmimai vyksta ne tik valstybine, bet ir rusų bei lenkų kalbomis. Visų profesijų moko tos srities specialistai, mokslo daktarai, docentai ir t.t.

 

Direktorius papasakojo apie mokymų centre esanti Nepriklausomybės koridorių, kuriame per visą sieną puikuojasi Valstybės himnas ir visų Prezidentų nuotraukos. Parodė aktų salę, pakvietė mokytis švenčių organizatoriaus specialybės ir pamokė groti ant scenos stovėjusiu muzikos instrumentu.

Dar pamatėme skaisčiai raudoną kompiuterių klasę ir sužinojome, kad visos klasės yra skirtingų spalvų, jos taip ir vadinasi: baltoji, raudonoji ir tt. Direktorius pakvietė mokytis tiek po 10 tiek po 12 klasių. Papasakojo, kad dažnai retų profesijų į mokyklą įstoja mokytis ir suaugę žmonės, kartais net baigę aukštąsias mokyklas. Tuo pačiu aplankėme ir Vaidotus, vaikai mielai apžiūrėjo bažnyčią ir grožėjosi jos aplinka.

Socialinė darbuotoja Rima Sederevičienė

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.