Svajonių vasara Lenartuose

Jau ketvirtus metus iš eilės vaikai iš Vilniaus rajono Šeimos ir vaiko krizių centro ir dienos centro „Draugystės Namai“  svečiuojasi pas ugniagesius savanorius Lenartuose.  Pakvietė mus ugniagesių savanorių pirmininkas Lenartuose, daugiametis mūsų įstaigos draugas ir rėmėjas, ponas Stanislav Ciechanovič.

Liepos 15 – 24 dienomis grupė vaikų kartu su dviem lydinčiomis auklėtojomis puikiai leido laiką Lenkijoje.

Vaikai nuo ankstyvo ryto turėjo ką veikti. Kasdien lankėsi treniruoklių salėje, žaidė įvairius edukacinius ir pažintinius žaidimus. Buvo organizuoti integraciniai vakarai su vietiniais gyventojais,  sporto žaidynės, įvairūs meniniai užsiėmimai. Taip pat didelį įspūdį vaikams paliko apsilankymai baseine Olecke.

Mūsų kelionę vainikavo dviejų dienų ekskursiją į Lenkijos sostinę Varšuvą. Įspūdingo grožio mieste aplankėme vieną iš geriausių zoologijos parkų Europoje, taip pat vaikams neišdildomą įspūdį paliko  Varšuvos Karališkieji rūmai bei pasivaikščiojimai po senamiestį. Vaikai aplankė Koperniko mokslo centrą, kuriame per praktinius užsiėmimus geriau pažino mūsų pasaulį.

Kas patiko labiausiai?

  • Viskas, o ypač apsilankymai baseine ir Koperniko mokslo centras – tvirtina dvylikamete Karolina. – Norėčiau, kad atostogos Lenartuose niekada nepasibaigtų.

Deja, viskas, kas gera, kažkada baigiasi, taip pasibaigė ir mūsų nuotykiai Lenkijoje.  Atsisveikinę, sėdome į autobusą kelionei namo. Visi vaikai  grįždami linksmai aptarinėjo geriausias atostogas jų gyvenime.

Tekstas: Alina Vengrovska