Renginiai

„Meilė kuria šeimą“

Rugpjūčio 10 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre jau trečius metus iš eilės vyko renginys „Meilė kuria šeimą“, skirtas šeimoms, globojančioms, įvaikinusioms ar ateityje planuojančioms į savo šeimą priimti tėvų globos netekusius vaikus ir pasidalinti su jais savo meile bei šiluma.
Renginio organizatoriai džiaugiasi gausiu dalyvių skaičiumi. Šiemet į renginyje dalyvavo virš 100 dalyvių. Tarp svečių Vilniaus rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Vilniaus rajone vyriausioji specialistė Rita Valančienė, Vilniaus rajono Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narė Gražina Tamašauskienė, Vilniaus rajono Tarybos narys Antoni Stankevič, Vilniaus rajono savivaldybės Administracijos socialinės paramos vaikui ir šeimai skyriaus vyriausios specialistės Jolanta Lukaševič ir Eglė Liaudginaitė, Lietuvos nacionalinio dramos teatro Meno skyriaus vadovė Kristina Savickienė, spaudos atstovės – LRT Nijola Maslovska ir Teresa Vorobiej “Tygodnik wilenszczyzny”
Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro direktorė Leokadija Pavtel pasveikinusi visus atvykusius linkėjo šeimoms sveikatos ir neblėstančios energijos, o jose augantiems vaikams skambaus juoko ir gražios vaikystės. Šeima yra visko pradžia, o vienas tėvas reiškia daugiau, negu šimtas mokytojų. Padėdami užaugti vaikui nusipelnėte padėkos už supratingumą, geranoriškumą, kantrybę ir visas neįkainojamas pastangas, kurių reikia kasdieniame gyvenime. Gydyti sužeistas sielas sunkiau nei auginti savo vaikus. Jūsų širdžių šiluma ir rūpestis leidžia vaikui jaustis saugiai, augti nebijant dėl rytojaus. Šventės metu pabūti kartu, susitikti su senais ir rasti naujų draugų linkėjo Leokadija Pavtel.
Negailėjo padėkos žodžių kalbėjusi Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja. Dėkojo už atsidavimą vakui, už rūpestį, kantrybę ir meilę. Patikino, kad Savivaldybė plečia pasaugų įvairovę bei prieinamumą gyventojams. Kiekvienas
Renginio svečius savo pasirodymu, šokiais ir dainomis džiugino mūsų draugai grupė “Kantata” vadovaujama Valentinos Fedorovič, taip pat Elžbieta ir Aleksandra Rosovskos, bei Kalvelių bendruomenės atstovai Justyna ir Robert Daraškievič.
Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro psichologė Lina Serapinaitė, konsultuojanti šeimas, vaikus bei suaugusius, pristatė tėvams ir globėjams paskaitą „Tėvų bendradarbiavimas su vaikais“, o psichologo asistentė Jelena Čepaitienė, susitikimo su tėvais metu kalbėjo tema “Vaikų įgimtas ir įgytas elgesys”. Tėvai galėjo diskutuoti, tarpusavyje pasidalinti patirtimi, išgyvenimais, užduoti specialistėms rūpimus klausimus bei gauti naudingų patarimų.
Po koncerto ir bendros nuotraukos visi išalkę galėjo pasivaišinti ant laužo keptomis dešrelėmis, vaisiais, daržovėmis, paskanauti tortų ir pyragų, kuriuos kepė bendruomeninių vaikų globos namų globotiniai su auklėtojomis, renginio dalyviai.
Vaikai, atvykę į šventę turėjo galimybę dalyvauti meniniuose užsiėmimuose, piešti, klijuoti, karpyti, lipdyti bei verti karoliukus, rungtis sportinėse varžybose, šokinėti ant batutų, žaisti su muilo burbulais, kuriuos atvežė Lietuvos nacionalinis teatras. Didžiausia atrakcija buvo kukurūzų spragėsiai ir cukraus vata. Prie aparatų eilės nesibaigė iki renginio pabaigos.
Dėkojame visiems, kas šią ypatingą dieną buvo kartu ir dalijosi savo meile ir šiluma! Taip pat nuoširdi padėka visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir vaišių stalo.


„Saugios atostogos“

Birželio 20 dieną smagus vaikų būrys sugūžėjo į renginį „Saugios atostogos“, kuris vyko Trakų muziejaus Medininkų pilies teritorijoje. Dalyvavom ir mes.

Pasigrožėjom VRM orkestro pasirodymu, žaidėm Šalčininkų PK viktorinoje, pasimatavom ugniagesių gelbėtojų kostiumus, išklausėm pirmos pagalbos pamokėlę, apčiupinėjom Vilniaus rajono policijos komisariato automobilius, pašokinėjom batutu, vaišinomės nuostabiais „Baltoji varnelė“ ledais.

Dėkojame organizatoriams – dabar mūsų atostogos bus saugesnės !!!

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui „Saugios atostogos“ yra išjungti

„Muzikiniai pokalbiai 2019“

Birželio 5 dieną susipažinom su nuostabia, charizmatiška muzike, tarptautinių konkursu laureate Sigute Trimakaite.

Ištisus metus solistė lankosi universitetuose, mokyklose, darželiuose ir patiems mažiausiems klausytojams pasakoja apie muziką. Anot jos, vaikystėje su klasika (ir daile, ir literatūra) supažindinti vaikai kultūros ieškos ir suaugę. S. Trimakaitė jaunajai publikai pristato lietuvių kompozitorius (Bronių Kutavičių, Šarūną Naką, Vytautą Germanavičių), lietuvių liaudies, savo kūrybą, atlieka pagal modernius – H. Kunčiaus, Antano Šimkaus, Sigito Parulskio – tekstus sukurtas dainas.

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui „Muzikiniai pokalbiai 2019“ yra išjungti

“Vaiko gyvenimas – tarsi popieriaus lapas: kiekvienas praeivis palieka jame pėdsaką” – sako Kinų patarlė.

Birželio 1 d. vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre, susirinkę mažieji turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.
Čia nuo pat ryto mažųjų laukė įvairios pramogos: linksmi žaidimai, estafetės, futbolas, loterija ir siurprizai.
Šventę vainikavo iškilmingas medelių sodinimas ir gausus vaišių stalas.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro grafikos dizainerė Lina Bastienė ir skulptorius, tapytojas Darius Bastys Krizių centro teritorijoje įgyvendino projektą “Lietuvos vizija 2119” . Visą gegužės mėnesį talkų metu Krizių centro, Dienos centro “Draugystės namai” ir Kalvelių gyvenvietės bendruomenė sodino medelius ir krūmus, kuriuos padovanojo projekto iniciatoriai. Džiaugdamasi puikia švente, Krizių centro direktorė Leokadija Pavtel, dėkojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir Britų tarybos atstovams ir patikino, kad pasodintas sodas bus rūpestingai prižiūrimas.

Renginyje dalyvavo daug garbingų svečių: Lietuvos nacionalinio dramos teatro atstovai: direktorius Martynas Budraitis, teatrologė Daiva Šabasevienė bei jau gerai mums pažįstami Lina ir Darius Basčiai, Britų tarybos atstovas Baltijos šalyse, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos vaikui ir šeimai vedėja Kristina Malinovska, Kalvelių apylinkės seniūnė Kristina Gerasimovič, Vilniaus rajono tarybos narys Stanislav Zajankovski, Baikerių klubo “Niedzwiedzie polnocy” iš Lenkijos atstovai, Lietuvos baikerių klubo “Siena” atstovai, “GRH 147 Pułk Piechoty” iš Gižycko, atstovai iš kitų Vilniaus rajone veikiančių socialinių ir kultūros įstaigų.

Renginio metu buvo perskaitytas Lietuvos vaikų manifestas 2019 m., kurį paruošė NVO VAIKAMS KONFEDERACIJA, buvo įteiktos Vaiko konstitucijos, kurias padovanojo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šventės organizavimo – Šumsko parapijos klebonui Janui Černiavskui ir pirmosios komunijos vaikams bei tėveliams už padovanotus žaislus ir mokymo priemones, mūsų nuolatiniam rėmėjui Juzefui Slovinskiui, bei UAB “Šalčio ratas” už skanius ledus.

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui “Vaiko gyvenimas – tarsi popieriaus lapas: kiekvienas praeivis palieka jame pėdsaką” – sako Kinų patarlė. yra išjungti

Mokymai

Vilniaus r. šeimos ir krizių centro paaugliams, kurie dalyvauja projekte „Socialinis aktyvinimas į darbo rinką“, 20-23 dienomis buvo organizuojami mokymai.

Tai buvo grupinės profesinio orientavimo konsultacijos ir individualios karjeros konsultacijos.

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui Mokymai yra išjungti

GIMK MOKYMAI

Š. m. balandžio 24 d. mokymus pagal GIMK globėjų (rūpintojų) mokymo ir konsultavimo baigė viena būsimų įtėvių šeima ir keturios šeimos, kurios nori tapti globėjais (rūpintojais).

Mokymų dalyviai teigė, kad kursai leido įvertinti tiek savo, tiek savo šeimos galimybes, atsakė į daug klausimų, sustiprino pasiryžimą eiti įvaikinimo ar globos keliu. 
Dalyviai planuoja ir toliau palaikyti ryšį, dalintis informacija ir patirtimi. Mokymus vedančios atestuotos tarnybos darbuotojos Darja Bondareva ir Alina Vengrovska pasirengusios padėti ir toliau, jei reikėtų profesionalios pagalbos ar patarimo.

Paskelbta temoje Apie globos centrą | Komentarai įrašui GIMK MOKYMAI yra išjungti

Balandis – švaros mėnuo

Gražią saulėtą popietę neabejingi aplinkos švarinimo aplinkai buvo vaikų dienos centro „Draugystės namai“, Šv. Faustinos bendruomeniniai namai bei Šeimos ir vaiko krizių centro ir didieji, ir mažieji. Apsiginklavę puikia nuotaika, darbinėmis pirštinėmis bei kitomis priemonėmis, visi inirtingai darbavosi, siekdami išsaugoti švarią ir gražia aplinką.

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui Balandis – švaros mėnuo yra išjungti

Mūsų sodas

Projektas „Lietuvos vizija 2019“ įsibėgėja.

Kartu su Lietuvos nacionalinio dramos teatro menininkais Lina bei Dariumi Basčiais mūsų centro vaikai gamino būsimo fantastiško sodo maketus.

Mažos rankytės karpė, klijavo, lipdė medžius, suolelius, fontanus, gėles, puošė savo įsivaizduojamus sodus. Prie darbelių lietėsi ne tik rankomis, bet ir širdelėmis, jausmais bei nuotaikomis.

Tai buvo tarsi terapija, kuri išlaisvino kūrybines galias ir puikus darbas komandoje.

Greitai sužydės tikrasis mūsų sodas.

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui Mūsų sodas yra išjungti

Smagios išvykos

Balandžio 24 dieną dienos centro užimtumo specialistės su vaikais apsilankė MO muziejuje. Smagiai sudalyvavo vizualinio mąstymo užsiėmime: „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Vaikus supažindino su paroda, edukacijos užsiėmimą, paverstą žaidimu, vedė aktorė Inga Stankaitytė.

Po linksmų užsiėmimų, nuvyko į McDonald’s restoraną pasistiprinti, pasidalinti įspūdžiais.

Kitą dieną lankėmės Ozo pramogų ir atrakcionų parke, kur vaikai šokinėjo ant batutų, leido laiką žaidimų aikštelėje. Viešnagė paliko daug gerų įspūdžių ir emocijų. Grįždami namo, skaniai papietavo Hesburger’e.

Paskelbta temoje Be kategorijos | Komentarai įrašui Smagios išvykos yra išjungti

Velykinė šventė

Pažadinus, kas buvo užmigdyta,

Velykų saulė patekėjo rytą,

Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą,

Ir vis linksmiau per aukštą dangų rieda.

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia šventė – Šv. Velykos. 2019 m. balandžio 13 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre kartu su mūsų gerbiamais svečiais iš Lenkijos Tomaš Skrocki ir Juzef Slovinski bei Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska vaikai sveikino bundančią gamtą ir ruošėsi artėjančiai pavasario šventei. Šventėms žaismingumo suteikė vaikų deklamuojami eilėraštukai, dainelės. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika.

Šventė atnešė gaivią tikėjimo galią, kuri apsigyveno mūsų širdyse. Norisi palinkėti, kad kartu su atbundančia gamta visų mūsų sielose skleistųsi gerumo gėlės.

Čekų cirkas „Francesko Jung“

2019 m. balandžio 4-5 dienomis Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro globotiniai turėjo galimybę apsilankyti čekų cirke „Francesko Jung“. Kai kurie jų pirmą kartą matė tikrų tigrų ir afrikinio dramblio pasirodymą, nuotaikingus klounų šou bei kvapą gniaužančius akrobatų triukus.

Nuoširdžai dėkojame cirko organizatoriams už suteiktą galimybę nemokamai dalyvauti cirko pasirodyme.

Kviečiame apžiūrėti žemiau esančias nuotraukas.

 

 

 

 

 

 

 

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro informacija

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prevencinis projektas „ Ateities pareigūnas“

Rugpjūčio 18 – 22 dienomis Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro globotiniai bei Dienos centrą „Draugystės namai“ lankantys vaikai turėjo galimybę dalyvauti prevenciniame projekte. Daugiau

Išvyka į Anykščių lajų takąlaju_takas6

2016m. rugpjūčio 22 dieną Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro globotiniai kartu su Dienos centro vaikais išvyko visai dienai į Anykščius. Medžių lajų takas į kurį nuskubėjome įrengtas pačioje Anykščių šilelio širdyje, prie Puntuko akmens. Daugiau

Svajonių vasara Lenartuose

Liepos 15 – 24 dienomis grupė vaikų kartu su dviem lydinčiomis auklėtojomis puikiai leido laiką Lenkijoje. Daugiau

Vasaros stovykla „Kelionė po vasarą“

2016 m. birželio 6 – 16 dienomis Dienos centras „Draugystės namai“ ir Vilniaus rajono šeimos ir vaikų krizių centras suorganizavo 9-nių darbo dienų vasaros poilsio stovyklą rizikos grupės vaikams. Daugiau

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Vaikų dienos minėjimas Medininkose

2016 m. birželio 10 d. Padvarionių užkardoje vyko renginys tarptautinės vaikų dienos progai paminėti, kuriame dalyvavo Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro globotinius. Į šį renginį mus pakvietė VAVPK pareigūnė Danutė Jankauskė.

Apsilankymas LRT studijoje

Š. m. gegužės 8 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centras buvo pakviestas į LRT studiją į filmavimą. Esame dėkingi LRT darbuotojams už kvietimą apsilankyti studijoje ir galimybę pamatyti iš vidaus televizinės laidos kūrimą bei dalyvavimą joje.

Mtortasums jau penkeri!!!

2016 m. balandžio 1 d. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre įvyko šventinis renginys penkerių metų veiklai paminėti.