Programos „Ryšio kūrimas“ įgyvendinimas

Asociacijai „Kūrybinės jungtys“ ir Britų tarybai įgyvendinant programą „Ryšio kūrimas“, skirtą vaikų ir jaunimo dienos centrams, mūsų jaunimas dalyvavo nekasdieniškoje kūrybos ir atradimų savaitėje kartu su profesionaliu kuriančiu praktiku!
Programos „Ryšio kūrimas“ tikslas – ugdyti dienos centrą lankančių vaikų kūrybingumą, padėti jiems kurti prasmingus ryšius su savimi ir aplinka, plėsti kultūrinius ir socialinius akiračius. Siekiama, kad vaikai pasijustų kūrėjais, kad, bendradarbiaudami su kuriančiais profesionalais, generuotų idėjas, jaustųsi svarbūs ir galintys, kad kūryba taptų suprantamas, pasiekiamas dalykas. Programa siekia stiprinti įvairių Lietuvoje gyvenančių kalbinių grupių tarpusavio ryšius.

Visą savaitę, rugjūčio 17-21 dienomis, vyko kūrybiško mokymosi sesijos, o mūsų jaunimas turėjo laimės bendrauti su aktore Marija Korenkaite. Gerai ir prasmingai leidžiant laiką nuolat vyko kūrybos procesas, jaunimas, aktorė ir darbuotoja kūrė koliažą, taip ruošiantis baigiamąjam renginiui. Kiekvieną susitikimą paauglių laukė siurprizai. Dalyviai vyko į Nacionalinę dailės galeriją, kur po parodos apžiūrėjimo pradėjo kurti koliažus Galerijos pastate. Kitas užsiėmimas vyko Pavilnio regioninio parko Pūčkorių atodangoje.

Neapsieita ir be MO muziejau! Nuostabią parodą apžiūrėję gana ilgai visi kartu dalijosi įspūdžiais ir reflektavo, o tada tęsė koliažų kūrimą muziejuje. Kitą dieną jaunimas dalyvavo gyvosios muzikos koncerte Menų spautuvėje.

Kūrybos procesą vainikavo piknikas aktorė Marijos namuose. Jaunimas mielai bendraujant ir vaišinantis skanuminais pabaigė koliažų kūrimą, taip pat aptarė pasiruošimą baigiamąjam renginiui. Per šią pilną įspūdžių savaitę kiekvienas dalyvis pasijuto svarbiu. Vaikai turėjo galimybę megzti ir puoselėti tarpusavio ryšius, mokytis mąstyti kritiškai ir dirbti su informacija, be to kiekvienas pasijuto kūrėju bei galėjo atsiskleisti kūrybinio proceso metu. Tai buvo puiki galimybė geriau pažinti save ir kitus. Naudos gavo ir kartu su jaunimu dalyvavusi darbuotoja, kadangi dalyvaujant kūrybiniame procese su vaikais, ji pamatė ir atrado vaikus kitokiame kontekste, o taip pat pasisėmė idėjų darbui su vaikais. Taip pat kurianti praktikė – aktorė Marija- be abejonės išmoko lūkesčius ir tikslus valdyti pagal situaciją, priėmė ir susidorojo su iššūkiais bei laikinomis nesekmėmis, o kas svarbiausia – kuriant kartu su vaikais dalinosi savo patirtimi ir užmezgė ryšį su jaunimu.

Administratorė Evelina Romeiko

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.