Pasaulinės laukinės gamtos dienos minėjimas

Kovo 3 švenčiama Pasaulinė laukinės gamtos diena. Bendruomeninių vaikų globos namų vaikai apsilankė Jaunųjų gamtininkų centre, Pavilnyje. Kai kuriems vaikams tai buvo pirmasis apsilankymas. Gamtos apsaugos asociacijos nariai Andrius ir Indrė supažindino vaikus su Lietuvos miškų stambiausiu plėšrūnu – vilku, jo gyvenimu ir kasdieniais rūpesčiais. Paskaitos vedėjai suteikė daug naudingos informacijos apie vilkų gyvenimą, jų elgesį, vystymosi etapus. Parodė kuriuose Lietuvos vietose gyvena, kaip atskirti vilko pėdsakus nuo šuns. Paskui vyko viktorina, kada visi galėjo dar labiau įsidėmėti išgirstą informaciją.

Globotiniai apžiūrėjo centre gyvenančius naminius, laukinius gyvūnus, egzotinius paukščius ir roplius. Įdomus papasakojimas, apie tai, kokiomis aplinkybėmis gyvūnai pateko į centrą, jų gyvenimo būdą, mitybą sudomino ir mažą ir didelį. Pagal galimybes kiekvienas vaikas centro augintinį galėjo pačiupinėti, pamaitinti, paglostyti ir įvertinti kailio švelnumą.

Vaikams tokia edukacinė paskaita buvo tikrai prasminga ir naudinga. Sugrįžus namo dalijosi informacija su kitais vaikais ir darbuotojais.

Užimtumo specialistė   Vineta Rudol-Macutkevič

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.