2020 metų Užgavėnės Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Mes tradicijų nepamirštame ir jas puoselėjame. Prieš šventę grupėse „virė“ smagus darbas – vaikai kūrė kaukes, gamino Morę, mokėsi Užgavėnių žaidimus, susipažino su tradicija.

Nors šiemet šalčių ir sniego beveik nebūvo, vis dėlto, vasario 25 d. žiemą lauk varyti ir linksmai pažaisti susirinko Dienos centro „Draugystės namai“ bei Bendruomeninių vaikų globos namų vaikai, įvairiomis kaukėmis pasipuošė: velniai, meškos, ožiai, vilkai, čigonai ir kt. linksmai nusiteikę persirengėliai. Persirengėliai šoko ir dainavo, garsiai trypė, taip žadindami pavasarį, vydami lauk žiemą: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Visi kartu žaidėme tradicinius žaidimus: „Gaidžių peštynės“, „Grumtynės su maišais“, „Blynų mėtimas į keptuves“.  Buvo surengtas „Riestainių konkursas“, kur vaikai turėjo surinkti kuo daugiau riestainių, iškabintų aplink augančiuose medžiuose ir krūmuose. Rinkome nuostabiausią Užgavėnių kaukę. Deginome Morę.

Užgavėnių šventėje laukė gausios, riebios, šiltos vaišės su blynais ir kitais gardumynais. Prisitriukšmavom, prisilinksmavom ir išvarėm žiemą iš kiemo.

Administratorė Evelina Romeiko

Įrašas paskelbtas temoje Be kategorijos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.